spot_img
26.8 C
Skopje
петок, септември 10, 2021
spot_img

Заменик министерот за здравство Илир Хасани попладнево поднесе оставка

Заменик министерот за здравство Илир Хасани попладнево поднесе оставка по пожарот во ковид центарот во Тетово во кој загинаа 14 лица.

Оставката, како што пишува во Фејсбук-статусот, ја поднесува од морални причини.

– Во овие тешки моменти за сите нас, поднесувам оставка како највисок морален чин. И покрај фактот дека немам никаква врска со процедурите за модуларната болница, иако немам никаква врска со организацискиот дел, оставката е најмалиот чин што можам да го направам во овие моменти, за да ги почитувам жртвите, повредените, јавноста и најмногу јас. Нема ништо над достоинството, напиша Асани.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести