spot_img
22.8 C
Skopje
четврток, септември 9, 2021
spot_img

Приведен крадец во скопски Аеродром


На 06.09.2021 во 16.30 часот на подрачје на Аеродром од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода малолетник поради постоење основано сомнение дека сторил три кривични дела „кражба“ казниви по член 235 од Кривичен законик. Со малолетникот е извршен разговор во присуство на родител, а пронајдените предмети се одземени. За настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести