spot_img
22.8 C
Skopje
четврток, септември 9, 2021
spot_img

Приведено лице од Арачиново, пронајдена автоматска пушка

Денеска (09.09.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни информации и судска наредба, извршија претрес во дом на Ш.О. (26) од Арачиново. При претресот е пронајдена автоматска пушка МП 40, една рамка за пушката и 16 куршуми. Ш.О. е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести