spot_img
17.8 C
Skopje
четврток, септември 9, 2021
spot_img

Моќта на ПСЖ е голема: И Макрон на помош за Мбапе

Килијан Мбапе одби неколку понуди на ПСЖ за продолжување на соработката.

Раководството на клубот на 22-годишниот фудбалер му даде договор според кој би заработувал 42 милиони евра по сезона до 2024 година, но Мбапе ја доби.

Францускиот напаѓач сака да оди во Реал Мадрид, тоа може да го стори како слободен играч по завршување на оваа сезона. И покрај ова ПСЖ не се откажува од него, главната цел е да го задржи во главниот град на Франција.

А на што се подготвени говори и фактот дека посредник во преговорите е претседателот на оваа земја, Емануел Макрон.

Според тамошните медиуми, тој веќе стапил во контакт со Мбапе, се обидува да го убеди да остане во Париз. Во клубот се убедени дека ќе успеат да го задржат токму благодарение на Макрон.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести