spot_img
17.8 C
Skopje
среда, септември 8, 2021
spot_img

Филипче: Има жртви во пожарот во Ковид центарот во Тетово, се утврдува точниот број

Страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов, објави министерот за здравство Венко Филипче.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести