spot_img
17.8 C
Skopje
среда, септември 8, 2021
spot_img

Тим од петмина обвинители, заедно со екипи од надлежните институции, ги утврдуваат на причините за настанатиот пожар

Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на лице место во модуларната ковид болница во Тетово каде вечерва избувна пожар во кој има жртви чиј број се утврдува.

Во увидот се вклучени тројца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Тетово, на кои им се придружија уште двајца јавни обвинители од скопското јавно обвинителство. Тимот од петмина обвинители, заедно со екипи од надлежните институции, ги преземаат сите дејствија во насока на утврдување на причините за настанатиот пожар.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести