spot_img
17.8 C
Skopje
среда, септември 8, 2021
spot_img

Досега потврдени 14 жртви, но неофицијални информации велат дека оваа бројка може да се искачи дури и до 30 починати лица

Досега се потврдени 14 жртви во пожарот кој вечерва изби во Тетово но неофицијални информации велат дека оваа бројка може да се искачи дури и до 30 лица со оглед на тоа што теренот се уште детално се пребарува.

Меѓу починатите има пациенти но и лица од нивните семејства и медицински персонал кој вечерва бил на смена.

Се уште се чекаат официјални информации. На терен е премиерот Заев, министерот Филипче и лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести