spot_img
21.8 C
Skopje
среда, септември 8, 2021
spot_img

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи свежо цвеќе на вечните почивалишта на претседателите Глигоров и Трајковски

Соопштение за јавност

Почитувани,

По повод 30 годишнината од независноста на државата, делегацијата на СДСМ во состав Сања Лукаревска, заменик претседателка на СДСМ, Венко Филипче, потпретседател на СДСМ и Марко Михаилоски, претседател на СДММ, денеска положи и оддаде свежо цвеќе на вечните почивалишта на првиот Претседател, Киро Глигоров и на поранешниот Претседател Борис Трајковски.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести