spot_img
23.8 C
Skopje
недела, септември 5, 2021
spot_img

Ова никој не го очекуваше – Антонио Бандерас го промени стилот (фото)

Антонио Бандерс важи за еден од најубавите латино заводници, иако е во својата 7 -та деценија. Има 61 година, но сепак изгледа неверојатно добро и се уште важи за еден од најпосакуваните момци во Холивуд.

Тој предизвика многу внимание во Венеција, а на Мостра пристигна во друштво на својата девојка Никол Кимпел (39).

Актерот се појави со необична фризура или боја на коса.

Antonio Banderas
FOTO: PROFIMEDIA
Antonio Banderas
FOTO: PROFIMEDIA

Наводно, тој се обидел да ја скрие побелената коса со тоа што ја обоил својата некогаш препознатлива црна коса во темноцрвена/накај браон боја, додека косата од страната останала сива. Се заедно, велат набудувачите, даде комичен ефект што можеше да го избегне само ако не се сликаше.

Тој постигна особено комичен ефект со фактот дека црвената боја не му оди со неговата брада, па многумина се надеваат дека оваа фризура е резултат на дел од неговата улога што ја подготвува, а не на фактот што се обидува да ја покрие неговата побелена коса.

Инаку, тој е во врска со Никол од 2014 година, кога се разведе од познатата актерка Мелани Грифит, со која беше во брак од 1996 година.

Antonio Banderas
FOTO: PROFIMEDIA

Антонио Бандерас се претстави со „Официјалната конкуренција“ “Official Competition” на Филмскиот фестивал во Венеција, шпанска комедија со Пенелопе Круз во главната улога.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести