spot_img
18.8 C
Skopje
сабота, август 28, 2021
spot_img

Азар е замената за Роналдо во Јуве!?

Фактот што Кристијано Роналдо си замина од Јувентус и се врати во Манчестер Јунајтед остава празно место во тимот од Торино. Сега е Јуве на ред за да се покаже на трансфер пазарот и во само неколку дена најде замена за Роналдо.

Шпанска Марка вели дека најреална опција е Еден Азар, кој со оглед на фактот што во Реал Мадрид пристигнува Килијан Мбапе очигледно дека е на излезна врата од Сантијаго Бернабе. На Белгиецот Јувентус секако дека би му понудил сериозна минутажа и рехабилитација на неговата неуспешна епизода во тимот на Реал Мадрид каде беше се, само не супер засилување како што некогаш беше најавуван.

Моисе Кеан, некогашниот член на Јуве и во моментов член на Евертон, кој одигра сезона како позајмен во ПСЖ исто така се се поврзува со враќање во Торино.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести