spot_img
24.8 C
Skopje
петок, август 27, 2021
spot_img

ПСЖ не попушта: Одби и 180 милиони евра од Реал за Мбапе

ПСЖ очигледно не е растревожен од нападот на Реал (М) за младиот Мбапе. Според весникот „Ле Паризиен“, парискиот клуб ја отфрлил и втората понуда од 170 милиони евра, плус 10 милиони евра бонуси, која „кралскиот клуб“ ја доставил за младиот француски голгетер.

Иако во јавноста се доби впечаток дека трансферот на Мбапе во Реал е завршена работа, во ПСЖ не брзаат да оддолеат на „нападите“ на Реал.

„Ле Паризиен“ пишува дека „Лос Бланкос“ најверојатно ќе одат со уште една нова, подобрена понуда.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести