spot_img
19.8 C
Skopje
четврток, август 26, 2021
spot_img

Мбапе е нов “КРАЛ“: Се чека само на официјалната објава!

Готово е. Килијан Мбапе е нов член на Реал Мадрид. Утре во Мадрид треба да се заврши и официјално трансферот. Сите угледни медиуми, почнувајќи од “Марка“ веќе направија фотомонтажа за Мбапе во дресот на Реал Мадрид.

Францускиот ас ќе го носи дресот со број 19, барем така е најавено.

Тоа значи дека фудбалскиот свет утре со нетрпение ќе ја чека новата “бомба“.

И конечно разум кај ПСЖ. Па подобро 180 милиони евра отколку следното лето НУЛА евра.

Сега уште чекаме на Роналдо за да ова лето 2021 година го запаметеме како најлудо во историката во поглед на трансферите.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести