spot_img
17.8 C
Skopje
понеделник, август 23, 2021
spot_img

Зверев го освои и Мастерсот во Синсинати

Германскиот тенисер Александар Зверев ја освои титулата на Мастерс турнирот во Синсинати. Тој синоќа го совлада Русинот Андреј Рублев со 2:0, по сетови: 6:2, 6:3.

Тоа беше петта титула за тенисерот од Хамбург на турнирите од серијата Мастерс 1000. Претходно го освои Рим 2017, Монтреал 2018 и Мадрид 2018 и 2021 година.

Ова е прва титула за Зверев во Синсинати. Зверев стана првиот играч што освоил златен медал на Олимпијадата и го освоил трофејот во Синсинати од 1996 година, кога тоа му успеа на Андреа Агаси.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести