spot_img
33.8 C
Skopje
среда, август 4, 2021
spot_img

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

На 03.08.2021, по преземени мерки и активности,  полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле и одзеле околу 100 стебла од растението канабис сатива.

Според сопственикот на нивата С.У.(67) од тетовско Теарце, таа повеќе години не била обработувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести