spot_img
35.8 C
Skopje
вторник, август 3, 2021
spot_img

Пожар и во Гевгелија – Г.П. Богородица не е загрозен

Пожар има и во Гевгелија над  над казиното „Фламинго“, во близина на автопатот и ГП Богородица.

Како што се дознава во близина има и бензинска пумпа, но засега времето е мирно и нема ветер.

На терен се противпожарните екипи, а според информациите гори градската депонија. Ова го јавуваат од невладината организација „Спас за Гевгелија“.

Жителите бараат помош од градоначалникот, а како што е соопштено има пријава и до Државниот инспекторат за животна средина.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести