spot_img
35.8 C
Skopje
вторник, август 3, 2021
spot_img

БРАВО: Јутјубер направи КОПИЈА од култното Ферари

Одличен проект на руски љубител на автомобили

Вистинските вљубеници нема да бегаат од копии, бидејќи тие се резултат на одлична работа и љубов кон автомобилите, пренесува Autobuzz.

Таков е случајот со Ферари 458, креација на рускиот Јутјубер од каналот „Ilya Strekal“. Под шасијата се крие Porsche Boxster (!), Што сигурно немаше да го забележите ако не ви кажевме.

Дечкото наиде на автентичен италијански спорташ, а сопственикот беше толку воодушевен што се согласи на детална споредба. Уживајте!

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести