spot_img
26.8 C
Skopje
понеделник, август 2, 2021
spot_img

Бензема потпишува нов договор со Реал

Реал Мадрид ќе го продолжи договорот со Карим Бензема на уште една година.

Голгетерот на „кралевите“ има договор до 2022 година, меѓутоа според информациите Реал е подготвен деновиве да му понуди соработка до 2023 година.

Бензема е дел од Реал од 2009 година, и веројатно ќе ја заврши кариерата во таборот на „кралевите“.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести