spot_img
39.8 C
Skopje
недела, август 1, 2021
spot_img

49 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово


Денеска (01.08) на подрачјето на СВР Тетово спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 49 возачи. Од нив 43 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и шест во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме ди сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести