spot_img
28.8 C
Skopje
недела, август 1, 2021
spot_img

И Бурсаспор во игра за Гачевски

По се изгледа како што стојат работите Филип Гачевски ќе ја продолжи кариерата во Турција.

Пред неколку дена се појави информација дека Кочаелиспор преговара за трансфер на екс голманот на Вардар, а сега во игра е и Бурсаспор.

Гачевски во минатата сезона беше дел од Енозис, каде што имаше заебележителни настапи. Во минатото го чуваше голот на Вардар, Брегалница, Австрија Луштенау и Мура.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести