spot_img
32.8 C
Skopje
сабота, јули 31, 2021
spot_img

Малер: Прво се повреди на теренот, потоа падна под тушот и го заврши настапот на ОИ

Центарот на австралиската кошаркарска репрезентација Арон Бејнс нема да настапува за „кенгурите“ до крајот на олимпискиот турнир, потврди тамошниот кошаркарски сојуз. Причината за тоа е повреда на Бејнс за време на мечот со Италија, но и по него.

Играчот на Торонто Репторс за време на натпреварот го повреди вратот, но ситуацијата се влошила кога се лизнал во туш кабината и паднал.

„Тоа беше несреќен сплет на случувања. Падот во купатилото само ја компликува ситуацијата“, изјави главниот доктор на тимот Дејвид Хјуз.

Австралија славеше против Нигерија и Италија во досегашниот тек на групната фаза на турнирот, а првото место во групата ќе проба да го осигура денеска против Германија.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести