spot_img
23.8 C
Skopje
петок, јули 30, 2021
spot_img

83 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (29.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 83 возачи. Од нив, 20 на територијата на СВР Тетово, а 19 непрописно престигнувале на територијата на СВР Битола.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести