spot_img
31.8 C
Skopje
среда, јули 28, 2021
spot_img

Приведен гостиварец за издржување казна затвор


На 27.07.2021 во 15.30 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле А.Љ.(62) од Гостивар за издржување казна затвор за сторено кривично дело по член 130 од Кривичниот законик.
Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести