spot_img
19.8 C
Skopje
петок, јули 23, 2021
spot_img

Погба пред трансфер во ПСЖ?

Пол Погба, еден од најдобрите фудбалери во светот, мега-ѕвездата на Манчестер Јунајтед, ова лето би можел да се пресели во Париз, поточно во ПСЖ. Секако дека оваа “бомба“ ја лансираат медиумите во Франција, на неа се надоврзаа и тие на Островот, но сепак треба да се биде вниматален.

Едно се желбите а сосема друго реалност.

Од друга страна играчот за врска на Јунајтед не крие дека би сакал да се врати во својата родна земја, а каде ако не во најдобриот француски клуб.

Клуб кој одново прави тим за конечно освојување на Лигата на шампионите.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести