spot_img
25.8 C
Skopje
четврток, јули 22, 2021
spot_img

Притвор за ресенчанец за лажно пријавување

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела  „загрозување на сигурноста“ и  „лажно пријавување на кривично дело“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од  селото Горно Крушје, ресенско. Пријавениот, во два наврата во текот на јули, преку мобилен телефон, испратил повеќе смс-пораки со лажна дојава дека биле поставени експлозивни средства на повеќе локации во Охрид. На З.И. од надлежен судија му е одредена мерка притвор.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести