spot_img
27.8 C
Skopje
среда, јули 21, 2021
spot_img

Приведени две лица, расчистена тешка кражба


На 19.07.2021, ЕВР Аеродром и Драчево приведе двајца малолетници од Скопје, поради сомнение дека истиот ден извршиле тешка кражба во возило. Со нив бил извршен службен разговор, а за настанот бил известен Јавен обвинител за малолетници.
По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесено соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести