spot_img
25.8 C
Skopje
вторник, јули 20, 2021
spot_img

Полицијата во Њујорк на својот Твитер профил сподели видео од обид за киднапирање на петгодишно дете пред мајка на улица среде ден

Полицијата во Њујорк на својот Твитер профил сподели видео од обид за киднапирање на петгодишно дете пред мајка на улица среде ден.

Тие напишаа дека бараат помош за идентификување на киднаперите.

Како што може да се види на видеото, човекот притрчал кон момчето и го ставил во автомобил, кој бил паркиран во близина. За среќа, мајката реагирала брзо, па успеала навремено да го извади детето од автомобилот.

Мажот избегал од возилото од местото на обидот за киднапирање.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести