spot_img
21.8 C
Skopje
понеделник, јули 19, 2021
spot_img

Одличен напиток кој го забрзува метаболизмот

Ако барате ефикасен и здрав напиток за слабеење, нашиот предлог е миксот од магдонос, грејпфрут и вода. Овој напиток го забрзува метаболизмот, го исфрла вишокот вода од организмот, ја подобрува циркулацијата и ги топи масните наслаги. Ќе забележите дека почесто одите во тоалет, но тоа не треба да ве плаши затоа што всушност тоа е реакција на телото на напитокот.За приготвување на овој напиток треба да користите свежи листови магдонос, грејпфрутот треба да биде измиен во сода бикарбона, ако сакате да го корстите сосе кората.

Потребни состојки:

  • 20 листови магдонос;
  • еден црвен грејпфрут;
  • 1 л вода.

Начин на приготвување:

Во литар млака вода додадете ги листовите магдонод, поклопете и оставете да отстои во водата 10 минути. Потоа извадете го магдоносот од водата и додадете цел, цеден грејпфрут или ситно сечкан.

Како се пие?

Десет дена по ред, по една чаша половина час пред секој оброк или 15 минити после тренинг на празен желудник. После 10 дена направете пауза од 7 дена, па продолжете да го консумирате напитокот три пати неделно додека не ги забележите првите резултати. Одлично го снабдува телото со витамин Ц, А, Б и Е и е добар антиоксидант, како и добра поддршка на имуниот систем.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести