spot_img
22.8 C
Skopje
сабота, јули 17, 2021
spot_img

Пет играчи на излезна врата од Баерн М.

Пет играчи на Баерн Минхен би можеле летово да го напуштат најтрофејниот германски тим, јавува „Билд“.

Во соработка со спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ, новиот тренер Јулијан Нагелсман доставил список на играчи кои може да си одат од таборот на „Баварците“.

Ќе заминат петмина, меѓу нив најзвучно име е Корентин Толисо кому договорот му истекува идното лето, и ќе сака да се заработи за него.

Останатите четири се Боуна Сар, Михаел Масианс, Џошуа Цирци и Оливер Батиста – Мејер.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести