spot_img
21.8 C
Skopje
сабота, јули 17, 2021
spot_img

ГОРИ ИНСТАГРАМ: ВОДИТЕЛКАТА ОД “ЗДРАВО МАКЕДОНИЈО” НА КАНАЛ 5 ПОЗИРА БЕЗ ДОЛНА ОБЛЕКА (фото)

Некогашната македонска мисица и манекенка, од улоги во спотови, реклами и ангажмани за разни козметички и модни етикети, Вера Мештеровиќ од неодамна има и нова професија – стана ТВ водителка на утринската програма „Здраво Македонијо“ на Канал 5.

И додека се’ уште го пече занаетот пред камерите, Вера не се откажува од она што ја прослави и направи позната и популарна. Само што сега моделингот има поинаков облик, зашто цутот на социјалните мрежи рекламирањето туѓи производи доби на експанзија, добои нова димензија, а и ново име, па оние кои рекламираат во виртуелните сфери сега ги нарекуват инфлуенсери.

А, Вера има доволно искуство и се уштеповеќе од доволно телесна убавина за да биде и понатаму „како создадена“  за оваа работа, па затоа социјалните мрежи и тоа како обилно ги користи за промоција на разни, воглавном козметички производи и препарати… Креми, млека, лосиони, купки и шампони… за нега и убавина кои атрактивната екс-мисица  нема проблем да се соблече и рекламира, презентирајќи ја нивната „делотворна“ употреба… Најчесто во бикини или долна облека, акога е тоа потребно и без ништо на неа.

Тка и овој пат, вера прилично смело без комплекси го покажа голото тело, рекламирајќи еден од козметичките производи „без кој не ја бива“. Водителката, во случајов инфлуенсерка,  распослана на козметичкиот кревет со кренати или поточно собрани нозе, само со бела крпа преку градите со „голо селфи“ за реклама? А, можеби само за спомен и долго сеќавање? Или само на прв поглед така изгледа?

Ако подобро ја опсервирате целата слика и проанализирате фотографијата можеби и ќе забележите дека Вера сепак не е „пиштол гола“, туку има и некакво „минијатурно крпче месо боја“ што и ја покрива интимата. Како и да е, тазе  водителката уште еднаш покажа дека поседува исклучително силен сексапил кој ќе ги привлече дури и оние на кои не им е до кремата со релаксирачки ефект, зашто погледот на „голата убавица“ кај вистинските мажи, ефектот веќе го постигнал! На релаксација после дразба, секако!

Впрочем, Вера Мештеровиќ отсекогаш умеела да ја поттикне „волшебната игра на сетилата“ до ниво: „Без тебе не ме бива“, без оглед дали како мисица, манекенка, модел или новопечена ТВ дива!

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести