spot_img
21.8 C
Skopje
петок, јули 16, 2021
spot_img

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Харис Џиновиќ сними дует со младата пејачка која пее сосема различен стил – еве како звучат (видео)

Харис Џиновиќ одамна го немаше со нова песна, но по се изгледа конечно решил да ја прекине паузата и тоа да објави дует. И тоа не со кого било, туку со младата пејачка Ангелина, која патем пее сосема поинаква музика од него.

Темата е со наслов „Поломи ме“ и самиот спој на двете музички имиња ја прави необична и многу поразлична од сето она што досега го сработеле и двајцата.

На Харис од прва му се допаднала идејата да направи соработка со младата пејачка, затоа што многу му се допаѓал начинот на кој таа ја изведува својата музика. Додека Ангелина рекла дека и била чест да работи со ѕвезда како Џиновиќ.

– Голема чест е да се сними дует со Харис. Верувам во оваа песна и мислам дека го имаме хитот на летото, рекла Ангелина.

А дали е така слушнете:

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести