spot_img
29.8 C
Skopje
четврток, јули 15, 2021
spot_img

Гризман и Саул прифатија трампа, Барса и Атлетико се уште преговараат

Барселона и мадридски Атлетико продолжуваат да ги разработуваат деталите за можна размена на ѕвездите Нигез и Гризман. Како што се шпекулира од поодамна, Атлетико сака да го врати Гризман на „Ванда Метрополитано“, а Барса може да го добие Саул Нигез.

Двајцата играчи веќе дале согласност за трампата. Во моментов, Барселона и Атлетико преговараат за можните финансиски доплати. Барса смета на фактот дека ќе може да добие некоја позначајна сума пари за Гризман.

Доколку договорот Барса-Атлетико пропадне, по потписот на Саул тргнуваат два клуба од Англија – Челзи и Ливерпул.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести