spot_img
33.8 C
Skopje
четврток, јули 15, 2021
spot_img

Во ретро стил: Јунајтед го претстави новиот дрес!

Манчестер Јунајтед и официјално го претстави новиот дрес за следната сезона. Истиот е во ретро стил и навистина е прекрасен. Дресот е во црвена боја со бела нијанса на ракавите и во горниот дел. “Адидас“ и овојпат направи супер дрес, а истиот потсетува по дизајнот на дресот на Манчестер Јунајтед од шеесетите години од минатиот век.

На предниот дел го има и новиот спонзор на клубот, станува збор за германска ИТ фирма која за пет години ќе плати околу 250 милиони фунти.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести