spot_img
37.8 C
Skopje
среда, јули 14, 2021
spot_img

ХАОС: УБИЕН E ПОЗНАТ РАПЕР НА ИНСТАГРАМ ВО ЖИВО

Американскиот рапер Indijan Red Boj е убиен во неговиот автомобил.

Музичарот по име Зераил Дижон Ривера снимаше Инстаграм во живо заедно со инфлуенсер по име Капоне кога се случи несреќата. Имено, двајцата разговарале кога се слушнале истрелите. Раперот бил погоден во главата и бил прогласен за мртов на самото место.

Оваа вест Капоне ја сподели на Инстаграм, објавувајќи видео на кое танцува сега веќе починатиот рапер.

На социјалните мрежи кружи видео кое му претходеше на убиството, во кое се слуша како Капоне го прашува раперот каде е, а по завршувањето на пукањето, музичарот повикува помош. Набрзо потоа, снимањето завршува – снимката се брише и повеќе не е вирална.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести