spot_img
37.8 C
Skopje
среда, јули 14, 2021
spot_img

Постои сомнеж за местење натпревари на Вимблдон ?!

Организаторите на лондонскиот Гренд слем мораат да се справат со две сомнителни обложувалници, во врска со машкиот сингл во првото коло и мечот во двојки.

Веста беше откриена од германските медиуми, кои добија информации за аномалии во текот на натпреварите, кои го привлекоа вниманието на обложувалниците.

– Во индивидуалниот натпревар за мажи, на крајот од вториот сет, беше уплатена сума од пет цифри во однос на точниот резултат и бројот на одиграни гемови, се наведува.

Во моментов нема официјални потврди од истражните тела, особено од Меѓународната агенција за интегритет во тенисот (ИТИА), која не објави ништо во врска со тоа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести