spot_img
29.8 C
Skopje
среда, јули 14, 2021
spot_img

Екс играч на Вардар влезе во историјата на европските натпреварувања

Џамбул Џигаури, екс фудбалерот на Вардара, се запиша во историјата на европските натпреварувања, како прв играч кој погодил во сите три актуелни натпреварувања на УЕФА.

Грузиецот кој го даде голот за израмнување на Вардар против Фенербахче во Истанбул, погоди за Динамо Тбилиси во квалификациите во Лигата на шампионите, потоа за истиот тим и во Лигата на Европа, а во истото натпреварување погоди и за Вардар.

Минатиот четврток Џигаури погоди за Телави во Лигата на конференции против Тре Пене од Сан Марино.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести