spot_img
37.8 C
Skopje
среда, јули 14, 2021
spot_img

Децата родени во август се посебни, еве зашто

Децата родени во август се или лавови или девици според хороскопот. Лесно е да ги засакаш, имаат многу цврсти карактерни особини. Предодредени се за ведрина.

Ова се причините поради кои сите што се родени во август се толку посебни:

Се раѓаат поголеми

Статистички гледано, децата родени во лето имаат поголема тежина кога се раѓаат, од оние кои се раѓаат во останатите годишни времиња. Поголемата тежина краткорочно и долгорочно се поврзува со доброто здравје на детето.

Повисоки се од врсниците

Истото истражување открива дека летните деца, исто така, растат повеќе од нивните врсници родени во друго годишно време.

Ги следи среќа

Истражувањето кое е направено одамна открило дека пролетните и летните деца, а особено оние родени во април и август – имаат многу повеќе среќа од децата родени помеѓу септември и февруари.

Позитивни се

Според истражувањата, децата кои слават роденден во летните месеци, имаат позитивен став кон животот. Тоа би можело да се поврзе со нивниот темперамент.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести