23.8 C
Skopje
вторник, септември 5, 2023

13 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Во последните 24 часа се направени 3.404 тестирање, а регистрирани се 13 нови случаи на Ковид-19 од кои седум во Тетово и шест во Скопје, соопшти Министерството за здравство.

Регистриран e еден оздравен пациент од Прилеп и нема починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 906.529 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.783, бројката на оздравени пациенти е 150.124, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 172.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img