spot_img
33.8 C
Skopje
сабота, јули 10, 2021
spot_img

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! ДВА БОНА ВО “ЛАЗАРОВ ШОУ”: СО НОВ ХИТ ЈА ОСВОЈУВААТ “ЕВРОВИЗИЈА 2022” !? (видео)

Конечно пред самиот крај на првата сезона на”Лазаров Шоу” гости се најбараните и најпопуларни македонски изведувачи. Дуото “Два Бона” составено од момците Марио Јелиќ — Кун и Антонио Стојановски – Тони ја освои македонската публика, а се чини дека полека но сигурно го освојуваат и балканот.

Домаќинот Стефан Лазаров подготви сет интересни прашања за публиката да дознае многу интересни работи, затоа во недела спремете се и во 16:00 часот на јутјуб каналот на Лазаров погледнете ја предпоследната емисија од првата сезона.

Ексклузивно ќе ја чуете новата песна која “дефинитивно” наредната година ќе ни ја донесе Евровизија дома. Рубриката “луто пиперче” како и секогаш ќе ви открие многу жешки теми, а Кун и Тони дефинитивно немаат “забранети теми”.

Во најавата ви откриваме мал дел, а во недела подгответе се за вистинско ШОУ.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести