spot_img
22.8 C
Skopje
сабота, јули 10, 2021
spot_img

Агуеро прифатил да биде замена за Ансу Фати

Серхио Кун Агуеро по деценија измината во дресот на Манчестер Сити летово се рпесели во Барселона како слободен играч. Ветеранот има уште многу што да даде на фудбалскиот терен и тоа во партнерство со својот кум и многу добар пријател Лионел Меси.

Сепак, Шпанските медиуми велат дека уште при самите рпеговори, Кун Агуеро прифатил да има статус на резерва. Такви се плановите на тренерот Роналд Куман. Стартната напаѓачка позиција, биде ли се во ред со него до стартот на шампионатот е резервирана за тинејџерот Ансу Фати.

Тој имаше операција на коленото, и се опоравува од истата но ќе биде подготвен за стартот на првенството.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести