spot_img
26.8 C
Skopje
вторник, јули 6, 2021
spot_img

Претрес во Сингелиќ, пронајдена дрога, приведени три лица

На 05.07.2021 од страна на Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дроги,оружје и опасни материи во содејство со СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога и оружје беа лишени од слобода А.А.(61) Б.А.(22), Л.А.(21), сите од Скопје.  Имено, при извршен претрес на дом и други простории, врз основа на судска наредба, на подрачјето на Сингелиќ во Скопје, кај А.А.(21) од Скопје, кој не бил затекнат дома, била пронајдена марихуана. Трите лица се приведени, додека за едно лице е распишана потрага.
По комлетирање на целокупната документација за кривично-правниот настан од страна на СВР Скопје до надлежното Јавно обвинителство ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести