spot_img
26.8 C
Skopje
вторник, јули 6, 2021
spot_img

Нема гаранција дека Донарума ќе биде прв голман на ПСЖ

Италијанскиот голман Џанлуиџи Донарума по завршувањето на ЕУРО треба веднаш да отиде во Париз и да го потпише договорот со ПСЖ. Се е веќе договорено, само се очекува официјалната промоција. Меѓутоа според последните информации Донарума треба да го заслужи местото во првиот тим, односно нема да го добие.

Согласно најавите, Маурицио Покетино и натаму ќе смета на Кејлор Навас, и тоа ќе биде неговиот прв избор, се додека Донарума не се наметне, па да го превзеде неговиот примат.

Донарума годишно ќе заработува 12 милиони евра, а огромни пари ќе добие и Фабрицио Романо.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести