spot_img
21.8 C
Skopje
сабота, јули 3, 2021
spot_img

Данците испраќаат вакцина за Западен Балкан

Данска ќе донира два милиони доза вакцина „AstraZeneca“ против COVID-19 на Албанија, Босна и Херцеговина, Македонија и Косово, како и дополнителни милиони дози од истата вакцина за програмата „KOVAKS“.

Данскиот министер за надворешни работи Јепе Кофод изјави дека е задоволен што може да им помогне на блиските партнери со вакцини, клучното оружје против пандемијата.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести