4.8 C
Skopje
недела, јануари 15, 2023

Студентката Андреа има најголеми усни на светот (ФОТО)

Студентката на универзитетот во Софија, Андреа Иванова, позната како „бугарска Барбика“ поради бројни козметички и хируршки зафати, изјави дека може да ослепе од инјекциите на хијалуронска киселина внесена во усните.

Во усните добила вкупно 25 инјекции на хијалуронска киселина, а последната – минатата недела, според студентката, тој ги има најголемите усни на светот. Таа има 23 години, а започна со козметички операции во 2018 година. Ги посети практично сите клиники за убавина во Софија и испроба скоро сите видови полнила. И покрај постојниот ризик, Иванова вели дека нема намера да ги запре интервенциите.

  • Постои ризик да ослепам и самиот орган на усните да се отстрани. Постои ризик, бидејќи е можно да се појавила дехидрираност поради инјекции на хијалуронска киселина. Се надевам дека нема да има фатални последици, затоа што секоја недела одам кај специјалист. Опасноста навистина постои, но јас нема да престанам да се разубавувам – изјави студентката за весникот „Бугарија денес“.

Покрај усните, Андреа има намера да го смени обликот на лицето и да ја скрати брадата.

  • Нема граници за мене – рече Иванова и додаде дека сака да има најголеми гради – ако не во светот, тогаш во Бугарија. Како што вели, таа веќе имала зголемување на градите, но има намера во иднина повторно да оди на операција.

Андреа поради својот изглед има добиено неколку покани за учество во разни емисии, вклучително и во Америка. Минатиот октомври таа рече дека е поканета да учествува во програмата во Лос Анџелес, но дека сè е одложено поради вирусот корона.

Како што вели, критичарите не ја допираат, и секој ден добива илјадници пораки од целиот свет со комплименти на усните, изгледот и стилот. Иванова додаде дека има и позитивни и негативни коментари, но дека негативните главно ги пишуваат жени.

  • Сè што ми е важно е како се сакам себеси, додаде таа. Претходно, британскиот таблоид „Sun“ напиша дека на девојката и е тешко да дише поради хијалуронска киселина, бидејќи усните почнуваат да и ги затвораат ноздрите.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img