spot_img
34.8 C
Skopje
среда, јуни 30, 2021
spot_img

Жената што предвиде сè во 2020 година сега има ново СТРАШНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Предвидуваше цунами во Тајланд, исчезнување на авиони во Малезија, војна во Сирија, масовен прилив на бегалци во Европа, доаѓање на власт на Борис Џонсон, Емануел Макрон и Доналд Трамп, сите деца на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и конечно – епидемијата на коронавирус.

Британската Роксана Фурнивал сега има нова порака за секого, а се однесува на следниот период.

  • За жал, не гледам крај на оваа епидемија во 2021 година. Покрај тоа, гледам проблеми во 2022 и 2023 година. Вакцината ќе им помогне на луѓето, но оние кои не ја примиле – ги чека многу тежок период. Коронавирусот повторно ќе дивее во Европа на крајот на оваа година, поточно во ноември и декември. Не резервирајте хотелски сместувачки капацитети во светот за зимата 2022 година однапред. Всушност, не гледам ништо добро и стабилно ни за летото 2022 и 2023 година.

Дури од 2024 година, моите карти покажуваат период на хармонија во светот. Дотогаш, колку што можам да видам, луѓето честопати ќе примаат вакцини против оваа чума – вели Роксен, која повеќе од 20 години гледа на карти и засега речиси непогрешливо ги дава своите предвидувања, пренесува „Wales Online“.

Уште во 2018 година, Роксен ги предупреди Британците за „вирусот што доаѓа“, предупредувајќи ги да заборават на летните одмори во 2020 година.

  • Видов многу страдање, болка, солзи. Знаев дека доаѓа вирус, но не очекував дека ќе биде толку опасен и сериозен кога сè започна со COVID-19. Гледам трајно отстранување на маските само во 2024 година – вели таа.

Уште во јануари, Роксен истакна дека принцот Хари ќе стори нешто што ќе ја разниша британската круна и ќе крене страшна прашина во земјата, но не може да прецизира за што станува збор. На крајот, се покажа дека е сега познатото интервју на Хари и Меган Маркл со Опра Винфри.

  • Ќе има повеќе непријатности од двете страни кога станува збор за круната и Бакингемската палата. Гледам уште едно дете во куќата на Вилијам и Кејт, а исто така гледам дека Борис Џонсон ќе биде премиер долго време. Гледам враќање на Доналд Трамп во јавноста во Соединетите држави, но не и неговата кандидатура за претседател во 2024 година.
  • Што се однесува до Европа, следната година ќе има многу поплави и два разорни земјотреси во областа на Италија и Грција – рече Роксана Фурнивал.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести