spot_img
37.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021
spot_img

По вакцината на „AstraZeneca“, германската канцеларка Ангела Меркел сега ја прими вакцината „Moderna“ како втора доза

По вакцината на „AstraZeneca“, германската канцеларка Ангела Меркел сега ја прими вакцината „Moderna“ како втора доза.

Меркел (66) е вакцинирана пред неколку дена, рече нејзиниот портпарол, пренесува BBC.

Експертите сметаат дека комбинацијата на вакцини против COVID-19 можеби е добра идеја, но рано е да се каже со сигурност.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести