spot_img
19.8 C
Skopje
вторник, јуни 22, 2021
spot_img

Приведено лице по распишана централна потерница

На 21.06.2021 во 23.55 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела вода, Отсек за потраги, на ул.„Стари Новакиња“ во нас.Драчево, по добиена судска наредба, го лишиле од слобода М.Н.(31) од Скопје.
За него била распишана Централна потерница за издржување на казна затвор од една година и шест месеци, во врска со чл.236  од Кривичен законик. М.Н. е предаден во Полициска станица Драчево за понатамошна постапка.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести