spot_img
19.8 C
Skopje
вторник, јуни 22, 2021
spot_img

Поплавите однесоа ЦЕЛ ГРАД НА КРИМ

Едно лице загина, а 49 се повредени во поплавите што ја погодија Јалта на Крим, соопштија денеска властите.


Повеќето повредени имаат полесни повреди, изјави за телевизијата „Russia-24“ градоначалничката на Јалта, Јанина Павленко, пренесе ТАЅЅ.

Според неа, една жена се води како исчезната.

Циклонот над Крим донесе обилни дождови проследени со силен ветер, а во тој регион беше прогласена и вонредна состојба

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести