spot_img
19.8 C
Skopje
вторник, јуни 22, 2021
spot_img

Земјотрес со јачина од 5,9 степени урово ги погоди Додеканските острови во Грција

Земјотрес со јачина од 5,9 степени урово ги погодил Додеканските острови во Грција и пограничната област во Турција, соопштиле од Европско-медитерански сеизмоилошки центар (ЕМСЦ).

Спрема соопштението епицентарот бил во Егејското море на длабочина од 2 км. пренесува Ројтерс.

Засега нема извештај за евентуални жртви или направена материјална штета.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести