spot_img
32.8 C
Skopje
понеделник, јуни 21, 2021
spot_img

ИСТОРИЈА: Пандев излезе, сите му аплаудираа – репрезентативците со шпалир, стручниот штаб, Снајдер… (ВИДЕО)

Горан Пандев во 68. минута на „Јохан Кројф Арена“ беше изваден од игра, и тоа е момент за историја.

Пандев ја завршува репрезентативната кариера на овој меч со Холандија, на овој дуел на ЕУРО. Голема кариера заслужува голем крај, а таков го има и Пандев кој завршува со 112 настапи.

Сите му честитаа – репрезентативците направија шпалир, ракоплескаше и Снајдер, неговиот соиграч од Интер, стручниот штаб, премиерот Заев… Заслужи Гранде!

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести