spot_img
22.8 C
Skopje
сабота, јуни 19, 2021
spot_img

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! ПЕРО АНТИЌ ВО “ЛАЗАРОВ ШОУ” ОТКРИВА ЗОШТО “СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА” СТОИ НА ДРЕСОВИТЕ НА КОШАРКАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА (видео)

Кога станува збор за Перо Антиќ, нема потреба од посебно претставување. Најуспешниот македонски кошаркар на сите времиња сега е во нова улога како претседател на кошаркарската федерација со една јасно поставена цел, а тоа е македонската кошарка да се искачи на едно високо ниво и повторно народот да ги слави кошаркарските херои како оние од 2011та година.

Перо како и секогаш без влакна на јазикот одговараше на сите прашања на Стефан Лазаров. Одговори на прозовките од Борко Ристовски, но и за љубовта до Катарина Ивановска. Она што ја крена јавноста на нозе беа новите дресови на кошаркарската репрезентација на кои стои Северна Македонија, а многумина за виновен го “осудија” Перо Антиќ. Сега ексклузивно открива зошто на дресовите мораше да биде нагласено името на државата.

Стефан Лазаров спреми “незгодни” прашања во рубриката “Луто пиперче” , а како се снајде Перо не пропуштајте да погледнете во недела во 20:00 часот на јутјуб каналот на Лазаров.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести